Kiedy tak właściwie trzeba wykonać rezonans?

Kiedy tak właściwie trzeba wykonać rezonans?

Dziś lekarze coraz to częściej uważają, że tomografia komputerowa przeciwwskazania ma, pomimo, iż nie są one niepokojące dla życia, to jednakże są w stanie posiadać wpływ na skonstruowany przez nas organizm, a tym samym na nasze zdrowie. Z tego także względu badanie, którym jest tomografia komputerowa przeciwwskazania wyróżnia w głównej mierze dla kobiet, jakie znajdują się w okresie ciąży oraz w wieku rozrodczym. W tym okresie tomografia komputerowa przeciwwskazania obejmuje wtedy badania w obrębie brzucha oraz miednicy u kobiet.

Jeżeli tomografia komputerowa musi zostać przeprowadzona w okresie, kiedy kobieta jest w ciąży używa się wyjątkowych osłon na ciało. Wiele przeciwwskazań obejmuje także dzieci, jakie mają poniżej dwóch lat, zaś w tym wypadku badania te wykonać należy na stricte ustalonych zasadach. Pacjentów, jacy nie są w stanie zostać poddani tomografii komputerowej podzielono na parę grup. Jedną z grup są pacjenci, jakich kategoryzuje się do grupy wzmożonego ryzyka. Do grupy tej przystają przede wszystkim: pacjenci z wywiadem uczuleniowym, iż chorobami tarczycy, z niewydolnością wątroby oraz z przewlekłymi schorzeniami płuc. Badanie, jakim jest rezonans magnetyczny polega w głównej mierze na umieszczeniu przypuszczalnego pacjenta w komorze aparatu.

W aparacie tym znajduje się stałe pole magnetyczne, jakie znamionuje się niezwykle wysoką energią. W skutku przeprowadzania badania, jakim jest rezonans magnetyczny, powstają linie pola magnetycznego, które ustawiają się dookoła ciała ludzkiego – znacznie więcej o tym na metoda biorezonansu. Oprócz tego sam aparat, którym wykonuje się badanie, jakim jest rezonans magnetyczny nadaje fale radiowe. Fale te docierają do niemal wszystkich tkanek, które znajdują się w organizmie ludzkim, wzbudzają formowanie podobnych fal, a to zwane jest rezonansem magnetycznym. Fale, które wytwarzane są przez ludzki organizm z kolei odbiera aparat. Rezonator użytkuje w swej pracy jądro atomu wodoru, zaś dzięki temu, że liczba jąder wodoru w różnych tkankach jest różna, daje to możliwość zdobycia obrazu.

Następnie z pomocą komputera ustalamy rezonans magnetyczny, co dopuszczalne jest to naturalnie dzięki wykonaniu zagmatwanych obliczeń. Rezonans magnetyczny nie stosuje w czasie badania promieni rentgenowskich, co sprawia, że nie ingeruje w niesprzyjający sposób w organizm człowieka.

Powrót do góry